Wycieczka do Będzina

W dniu 9 marca 2023r. klasy 1B i 3 odwiedziły Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Spektakl pod tytułem “Cicho” przeniósł dzieci w sam środek lasu, w którym głośno od zapomnianych historii i tłoczno od słowiańskich duchów, wiedźm, chochlików i niesamowitych stworów. Po spektaklu miały miejsce warsztaty teatralne gdzie uczniowie dowiedzieli się, kto oprócz aktorów pracuje jeszcze w teatrze, weszli na scenę i zobaczyli co znajduje się za kulisami, a także obejrzeli kolekcję lalek i kukiełek ze zbiorów teatru.

Drugim punktem wycieczki do Będzina był Pałac Mieroszewskich – Muzeum Zagłębia w Będzinie. Stylowe wnętrze Pałacu zachwyciło wszystkich, ale oprócz komnat i salonów z XVIII i XIX wieku niemałe zaciekawienie wzbudziły wystawy stałe muzeum, czyli “Izba Zagłębiowska” oraz “ W łużyckiej osadzie i średniowiecznym grodzie”.

Galeria zdjęć

Magdalena Prusaczyk