Wyjazd przedszkolaków na spektakl pt. ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy”

10 marca przedszkolaki z grupy młodszej i starszej wraz ze swoimi wychowawczyniami pojechały do Miejskiego Domu Kultury na edukacyjne przedstawienie pt. ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Przedstawienie to było przepiękną opowieścią z kręgu wielkiej klasyki dziecięcej o przyjaźni i szukaniu wiary w siebie, w fabułę wpleciono również treści ekologiczne. Dzieci śledziły losy głównej bohaterki Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Drwala i Lwa. Razem z bohaterami przeżyły przygodę wędrówki do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl przypadł do gustu naszym przedszkolakom, wiele pozytywnych wrażeń wzbudziły kostiumy aktorów, barwna scenografia , oprawa muzyczna oraz zaskakujące efekty świetlne. 

Dzieci spędziły w Domu Kultury wyjątkowe chwile, które na długo pozostaną w ich pamięci. Do przedszkola powróciliśmy zadowoleni, z uśmiechem na twarzy, nową wiedzą oraz odrobiną teatralnej magii.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak