Dzień Ziemi

Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia, w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.  W naszej szkole dzień ten obchodzony jest  każdego roku, ponieważ chcemy przypominać, jak bardzo ważne jest dbanie o planetę na której mieszkamy. W tym roku wszyscy mogliśmy obejrzeć krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów klas 4 oraz wysłuchać piosenek związanych z tematyką ochrony środowiska. Uczniowie klas 4-8 włączyli się w obchody święta, przygotowując stroje z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Pokaz mody rozweselił publiczność, a zwycięska klasa 6 otrzymała nagrodę ufundowaną przez ZSP im. J. Kochanowskiego w Aleksandrii. Młodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach terenowych. Akademia odbyła się na sprzęcie zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Galeria zdjęć

Aneta Kościelniak – Blukacz