Dzień Europy

9 maja, jak co roku, obchodzimy Dzień Europy. Tak też było i tym razem, choć mnogość aktywności dla poszczególnych grup wiekowych była tak duża, że świętowaliśmy przez kilka dni.

W obchodach wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Klasy młodsze uczyły się rozpoznawać flagi i języki poszczególnych państw, uczniowie układali słynne budowle korzystając z puzzli online, kolorowali flagi, użyte następnie do dekoracji. Klasy IV-V wzięły udział w konkursie na portret niedawno koronowanego króla Karola III oraz tworzyły avatary, które mówiły o Polsce jako członku Unii, Europie, najważniejszych symbolach i elementach historyczno-geograficznych. Uczniowie klas VI-VIII stanęli w szranki w quizie online o Unii Europejskiej. Wielu informacji musieli poszukać, zgłębić temat, by prawidłowo odpowiedzieć na pytania. Mamy wrażenie, że różnorodność prac, wykorzystane techniki i narzędzia pozwoliły przybliżyć młodzieży tematykę Unii Europejskiej, jej symbole i historię. Dzięki poszukiwaniom i aktywnemu udziałowi, treści związane z obchodami Dnia Europy na dłużej zostaną w ich pamięci.

Galeria zdjęć

Joanna Lewandowska