Wycieczka do Krakowa

W poniedziałek, 19 czerwca, wczesnym rankiem klasy III, IV a i IV b wraz z wychowawczyniami wyruszyły na ostatnią przedwakacyjną wycieczkę do Krakowa. 

Zwiedzanie w mieście Kraka zaczęliśmy od spotkania ze Smokiem Wawelskim, który przywitał nas ziejącym ogniem. Następnie udaliśmy się na Wawel, gdzie weszliśmy na wieże, aby zobaczyć Dzwon Zygmunta. Z kolei w kryptach pod Katedrą Wawelską mogliśmy podziwiać groby królewskie oraz groby osób zasłużonych dla naszego kraju.

Zaciekawieni i gotowi na dalszą przygodę, ruszyliśmy na Rynek Główny w Krakowie, gdzie zobaczyliśmy Kościół Mariacki, Sukiennice, pomnik A. Mickiewicza. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spektakl w Teatrze Współczesnym pt. „Doktor Dolittle”, który pokazał nam, jakie znaczenie ma przyjaźń i współpraca, a także szacunek dla zwierząt i ich potrzeb.

Późnym wieczorem, pełni wrażeń, zadowoleni ze zwiedzania tak pięknego miasta, wróciliśmy do domu. Był to miło spędzony dzień ostatniego tygodnia nauki.  

Galeria zdjęć

Tatiana Nocoń