Rodzice czytają dzieciom

Nasze przedszkole włączyło się do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wśród dzieci. W miesiącu wrześniu ramach programu zostali zaproszeni chętni rodzice, aby czytać dzieciom bajki . Jako pierwsze nasze zaproszenie do głośnego czytania przyjęły Panie: Aneta Sowińska, Agnieszka Kołaczyk, Aleksandra Bladziak i Paulina Poks. 

Podczas cyklu spotkań rodzice czytali dzieciom ciekawe pozycje z literatury dziecięcej. Po wysłuchaniu utworów przedszkolaki odpowiadały na zadawane pytania i oglądały barwne ilustracje. Głośne czytanie dzieciom już od najmłodszych lat uławia samodzielne czytanie, wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej , wzbogaca ich wiedzę o świecie oraz zwiększa zasób słownictwa. Dlatego tak ważne jest inicjowanie przez nas dorosłych, wspólnego czytania z dziećmi. Dziękujemy rodzicom za wielkie zaangażowanie i poświęcony czas.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak