Dzień Bajek i Baśni

Bajki i baśnie odgrywają ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. 24 października obchodziliśmy Dzień Bajek i Baśni w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tego dnia przedszkolaki wcieliły się w znane postacie z bajek i baśni. Dzieci  chętnie brały udział w zabawach przy muzyce ze znanych bajek , oraz sprawdziły swoją wiedzę w bajkowym quizie. Przedszkolaki odgadywały tytuły znanych baśni i pomogły Kopciuszkowi oddzielić fasolę od kaszy.

Z okazji Dnia Bajek i Baśni nauczycielki przygotowały dla dzieci miłą niespodziankę-teatrzyk pacynkowy pt. „Czerwony Kapturek” , w którym wykorzystane zostały pacynki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, o czym świadczyły gromkie brawa .

Przedszkolaki również wcieliły się w role aktorów i z pomocą nauczycielek odegrały inscenizację wiersza „Rzepka” J. Tuwima. Śmiechom i radości nie było końca!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Marzena Badora