Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2023r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii odbyły się uroczystości związane z: Dniem Edukacji Narodowej, Dniem Patrona oraz Pasowaniem Pierwszoklasistów.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej popłynęły życzenia, złożone przez dyrektora P. Bekusa na ręce nauczycieli, pracowników obsługi i administracji szkoły. Dyrektor Z S-P docenił trud i włożone serce w edukację uczniów, wręczając podziękowania i nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście m.in.: Wójt Gminy Konopiska P. Jerzy Żurek, radni gminy, sołtysi, przedstawicielka koła gospodyń wiejskich oraz emerytowani pracownicy i nauczyciele.

Największą rolę tego dnia odegrali jednak najmłodsi uczniowie naszej placówki – pierwszoklasiści, którzy przeobrazili się z ,,budrysów” w uczniów klasy pierwszej.

Pierwszoklasiści swoim talentem aktorskim, przekonali zgromadzoną publiczność, że są godni podjąć trud jaki spoczywa na barkach ucznia, zapoznawszy się z życiorysem patrona naszej szkoły – Jana z Czarnolasu – i złożywszy przysięgę, zostali przyjęci w poczet uczniów  Z S-P im. Jana Kochanowskiego.

Dzień 13.10 był niewątpliwie dniem pełnym wrażeń i emocji, zarówno dla uczniów klasy pierwszej wraz z wychowawcą Anną Ankowską, jak i dla rodziców dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów, nauczycielom i pracownikom szkoły satysfakcji i zadowolenia z wykonywanej pracy.

Galeria zdjęć

Uroczystość przygotowały:

Anna Ankowska

Beata Nowak