Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie”

W tym roku szkolnym w naszym przedszkolu w grupie młodszej jest realizowany Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie”. Celem głównym projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych u maluchów, wdrażanie do selektywnej zbiórki odpadów oraz  motywowanie do działań na rzecz ochrony środowiska. Projekt ma również zachęcać przedszkolaków do odkrywania świata,  pobudzać ich kreatywność , dawać radość tworzenia a przede wszystkim ma pokazywać, jak wiele zależy od nas samych. Jak młody człowiek każdego dnia i w każdej sytuacji może wiele zdziałać w kierunku dobra planety Ziemi.

W ciągu całego roku szkolnego zrealizujemy 16 zadań mieszczących się w trzech modułach, aktualnie zrealizowaliśmy dziewięć zadań projektowych:

-Nakrętki gromadzimy i obrazki z nich tworzymy.

-Na spacer z tekturą idziemy i naturę malujemy.

– Liście zbieramy i do zielnika je wklejamy.

-Dary natury zbieramy i ścieżkę sensoryczną układamy.

– Patyczki zbieramy i liczenie zaczynamy.

– Skarby jesieni zbieramy i mandale układamy.

-Rolki zbieramy i w ozdoby je zmieniamy.

-Eko-kącik  urządzamy i nasze skarby tam chowamy.

-Jesienne liście zbieramy i witraże z nich tworzymy.

Wykonanie wymaganych zadań wpłynęło na zwiększenie świadomości ekologicznej i właściwej postawy u maluchów, pobudziło ich ciekawość poznawczą i wrażliwość ekologiczną, jednocześnie było świetną zabawą. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych działań projektowych.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak