Pierwszoklasiści w szkolnej bibliotece

W środę 22 listopada uczniowie klasy pierwszej stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki i mogli, po raz pierwszy, wypożyczyć do domu wybrane przez siebie książki. Ten ważny moment poprzedzony został lekcją biblioteczną, podczas której pierwszoklasiści wykazali się znajomością popularnych bajek dla dzieci, przypomnieli sobie zasady korzystania z książek, a na koniec złożyli ślubowanie, będące gwarancją właściwego z nimi postępowania. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach uczniowie otrzymali dyplomy Młodego Czytelnika oraz upominki książkowe przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii promującej czytelnictwo  „Mała Książka Wielki Człowiek”.

Ze względu na to, że w naszym Zespole, po raz drugi, realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 i  zasoby biblioteczne w zakresie literatury dziecięcej w ostatnim czasie znacząco się powiększyły, młodzi czytelnicy, z zapałem przystąpili do wypożyczania książek, często mierząc się z problemem podjęcia decyzji.

Liczymy na to, że ten czytelniczy zapał nie osłabnie i biblioteka będzie miejscem często przez pierwszoklasistów odwiedzanym.

Galeria zdjęć

Karina Bekus