Dzień Buraka w przedszkolu

W ostatnim tygodniu listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w nietypowym święcie jakim jest Dzień Buraka. Tego dnia w przedszkolu królował kolor bordowy i czerwony. Dzieci poznały rożne rodzaje buraków oraz ich wartości odżywcze. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Od buraka do lizaka” oraz obejrzały film edukacyjny „Jak powstaje cukier z buraków cukrowych”.

Dzień Buraka obfitował w zabawy , zagadki oraz piosenki związane z  ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej. Największą atrakcją był wspólnie przygotowany pyszny, zdrowy sok z buraków i jabłek , który zasmakował najmłodszym .Po degustacji smacznego soku ,młodsza grupa  wykonała buraczkową pracę plastyczną -malowanie  surowym burakiem. Starszaki  chętnie ułożyły i pokolorowały puzzle oraz wykonały karty pracy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Marzena Badora