Dzień motoryki małej w ramach innowacji w przedszkolu

28 lutego sala młodszych dzieci przedszkolnych zamieniła się w pracownię różnorodnych aktywności, ponieważ obchodziliśmy się Dzień Motoryki Małej w ramach innowacji pedagogicznej ,,Zwinne rączki przedszkolaka”. Motoryka mała, czyli umiejętność precyzyjnego wykonywania ruchów jest niezmiernie ważna dla rozwoju naszych przedszkolaków. Dzięki niej dzieci uczą się kontrolować swoje ciała, doskonalić umiejętności manualne i rozwijać precyzję w działaniu. W ramach działań innowacyjnych zorganizowaliśmy wiele atrakcji, które miały na celu rozwijanie tych umiejętności w sposób kreatywny i angażujący naszych podopiecznych. Nasze działania zaczęliśmy od  serii zabawnych gier i ćwiczeń z wykorzystaniem klamerek. W dalszej części  zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach przy stolikach, podczas których mogły eksperymentować z różnorodnymi materiałami poprzez nawlekanie barwnych gumek na rolki, nawlekanie klocków na sznurki oraz zabawy klockami. Małe rączki przedszkolaków tworzyły prawdziwe arcydzieła, jednocześnie rozwijając swoją wyobraźnię i kreatywność i oczywiście sprawność motoryczną.

Dzień motoryki małej przyczynił się do wszechstronnego rozwoju maluszków poprzez stymulację ich zdolności manualnych, koordynacji ruchowej oraz zdobywanie umiejętności manipulacyjnych, co przekłada się na lepszą gotowość szkolną i codzienne aktywności.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak