Dzień Włoski

W pierwszym tygodniu marca nasze przedszkolaki odbyły niezwykłą podróż do Włoch. Podczas „Dnia Włoskiego”, dzieci miały okazję poznać kulturę, zabytki oraz smaki Italii. Flaga, hymn czy kształt Włoch na mapie nie są już obce naszym przedszkolakom. Nauczyliśmy się również kilku zwrotów w języku włoskim , co na pewno przyda się  w podróży do tego pięknego kraju.

Przedszkolaki pogłębiły wiedzę na temat dań, deserów oraz przypraw kuchni włoskiej. Dzieci oglądały z zaciekawieniem znaną bajkę włoskiego autora Carla Collodi „Pinokio”. Ponadto przedszkolaki bardzo chętnie wzięły udział  w pracy plastycznej , co sprawiło im wiele radości. Na obiad Pan kucharz przygotował dla wszystkich pyszne włoskie Spaghetti Bolognese.

„Dzień włoski „ dostarczył wszystkim wielu  miłych wrażeń , lecz główną atrakcją  było wspólne przygotowanie znakomitej  pizzy. Dzieci były bardzo  zainteresowanie poznaniem tajników włoskiej kuchni, chętnie brały udział w zajęciach kulinarnych oraz z uwagą obserwowały pracę Pana kucharza. Przygotowana wspólnie pizza była wyśmienita! Mamy nadzieję, że wyprawa do Włoch okazała się dla przedszkolaków bardzo ciekawym doświadczeniem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Marzena Badora