Dzień Tańca w Przedszkolu

W piątek 26 kwietnia w naszym przedszkolu, po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Tańca, a jak powszechnie wiadomo taniec jest wspaniałą formą aktywności ruchowej, dającą wiele radości i satysfakcji, pozwala na dowolną ekspresję i co najważniejsze dostarcza wiele uśmiechu, zwłaszcza tym najmłodszym.

Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy od burzy mózgów na temat tego skąd się wziął taniec i właściwie po co ludzie, ale nie tylko, tańczą. Następnie dzieci dowiedziały się jakie kraje słyną z jakich tańców, po czym przystąpiliśmy do wspólnej zabawy, która dostarczyła dzieciom wiele energii oraz znacząco podniosły nam poziom endorfin. Na koniec dzieci wykonały swoje instrumenty muzyczne – grzechotki.

Tym sposobem, tanecznym krokiem i w doskonałych nastrojach, wkroczyliśmy w ciepły, majowy weekend.

Galeria zdjęć

Aneta Pełka