Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia każdego roku, nasza planeta Ziemia obchodzi swój dzień. To dobra okazja żeby zwrócić uwagę na kondycję naszej planety, ale i zastanowić się nad swoimi przyzwyczajeniami. Hasło tegorocznej edycji to ,,Planeta kontra tworzywa sztuczne’’. Statystyczny Polak każdego roku zużywa ok 400 opakowań foliowych. Co się z nimi później dzieje? Każda foliowa torba porzucona na ulicy lub w lesie rozkłada się od 100 do 500 lat.

Każdego roku w naszej szkole organizowane są obchody tego szczególnego dnia. W tym roku wspólnie świętowaliśmy 19 kwietnia. Uczennice i uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się w organizację święta. Odbyły się występy uczennic z klasy 7 oraz inscenizacja pt.: ,,Jak uratować las’’ przygotowana przez uczniów klasy 3. Następnie wszyscy dostaliśmy bawełniane torby i każdy z nas mógł je udekorować według własnego pomysłu. Miało to na celu zachęcić wszystkich do rezygnacji z opakowań foliowych. Miejmy nadzieję, że ozdobione samodzielnie torby posłużą nam długo.

Galeria zdjęć

Aneta Kościelniak – Blukacz