Z wizytą w Radiu Jasna Góra …

We wtorek 23 kwietnia br. uczniowie klas 4 i 5a uczestniczyli w wyjeździe do Częstochowy, którego pierwszym celem był seans filmu, będącego kontynuacją familijnego hitu, „Za Duży na Bajki 2”. Film jest adaptacją książki Agnieszki Dąbrowskiej o tym samym tytule i, mimo komediowego charakteru, porusza ważne tematy dotyczące relacji w rodzinie, przyjaźni, dorastania i problemów związanych z tym etapem życia. Po seansie uczniowie udali się do siedziby Radia Jasna Góra, gdzie, dzięki uprzejmości jego pracowników, mieli możliwość poznać kulisy pracy dziennikarzy radiowych, realizatorów dźwięku i reporterów, usłyszeć, w jaki sposób powstają audycje radiowe oraz zobaczyć miejsce, z którego nadawany jest program na żywo. Na zakończenie wizyty chętne uczennice udzieliły na dziedzińcu jasnogórskim krótkiego wywiadu, którego tematyka dotyczyła przypadającego 3 maja- Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Galeria zdjęć

Karina Bekus