Przedszkolaki z „Antosia” w bibliotece

We wtorek 22 kwietnia, w dzień poprzedzający Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, naszą szkolną bibliotekę odwiedzili wychowankowie Niepublicznego Przedszkola Klaretyńskiego „Antoś”. Celem spotkania było poznanie zasad funkcjonowania biblioteki, warunków korzystania z jej zasobów, ale przede wszystkim umożliwienie małym czytelnikom poczucia jej „ magicznego” klimatu oraz, co najważniejsze,  bezpośredniego kontaktu z książką. Ten najprzyjemniejszy moment spotkania poprzedzony został pogadanką, podczas której dzieci zastanawiały się nad korzyściami płynącymi z regularnego czytania, a po wysłuchaniu wiersza „Prośba książki”, przypomniały zasady korzystania z książek. Po tej teoretycznej części wizyty, przyszedł czas na praktyczne działania, czyli wybieranie, przeglądanie, a także czytanie wybranych książek. Wybór nie był  łatwy, ponieważ księgozbiór literatury dziecięcej w naszej bibliotece znacznie się powiększył, dzięki realizowanemu w ostatnich dwóch latach Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa- w  ubiegłym roku w szkole podstawowej i w bieżącym roku – w przedszkolu.

Liczymy na to, że nasi goście, już niebawem, z radością zasilą grono stałych czytelników naszej szkolnej biblioteki.

Galeria zdjęć

Karina Bekus