Wycieczka klasy 2a i 3 w Beskid Śląski

10 czerwca uczniowie klasy 2a i 3 wyruszyli na wycieczkę w Beskid Śląski. Pierwszym punktem programu była miejscowość Milówka, gdzie uczniowie wykonali oryginalne prace malowane na szkle. Pogoda nie sprzyjała, ale niezrażeni drobniutkim deszczem weszliśmy na szczyt Ochodzity w Istebnej. Widoki były piękne, a dzieci zachwycone. Jadąc autokarem mogliśmy dostrzec letnią rezydencję prezydenta RP oraz Zaporę Wisła Czarne, o której uczyliśmy się na lekcjach.

Kolejnym punktem wycieczki była regionalna Chata Jana Kawuloka, w której wybrzmiewały cudowne dźwięki nieznanych instrumentów np.: okaryny. Wszyscy słuchali opowieści o życiu góralskich rodzin z zapartym tchem. 

Na odpoczynek udaliśmy się wzdłuż Białej Wisełki wozami konnymi. Tam czekała na nas smaczna herbata ziołowa oraz kiełbasa z ogniska. 

Ostatnim miejscem do odwiedzenia było centrum Wisły – zakupiliśmy pamiątki oraz regionalne sery zwane oscypkami i zmęczeni ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Galeria zdjęć

Aneta Kościelniak – Blukacz