Dzień Rodziny 2024

7 czerwca 2024 r w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Hasłem przewodnim tegorocznego pikniku było Wesele z dawnych lat. W klimat uroczystości doskonale wpisała się dekoracja nawiązująca do zwyczajów i tradycji z czasów PRL-u. Na wspólnym świętowaniu nie zabrakło rodziców, dziadków, nauczycieli oraz zacnych gości: Wójta Gminy Konopiska Artura Brędzla, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Częstochowskiego Jerzego Sochy, Przewodniczącej KGW w Aleksandrii Aleksandry Goli, Przewodniczącej Rady Gminy Konopiska Agnieszki Chmielewskiej, Radnych Gminy Konopiska: Anny Świtek, Mai Sikory, Marcina Poleszczuka, Sołtysa Zenona Skwary oraz członków zarządu Rady Rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się od wjazdu pary młodej starym polonezem. Dyrekcja powitała młodą parę tradycyjnie chlebem i solą a weselni gości odśpiewali „nowożeńcom” Sto lat! Kolejnym punktem naszej imprezy były występy uczniów z naszej szkoły raz dzieci przedszkolnych. Artyści prezentowali umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Nie zabrakło dobrej muzyki, kabaretów i śpiewu. Na naszym przyjęciu weselnym mieliśmy zaszczyt gościć zespół ludowy „Konopielki” jak również „Młodzieżową Orkiestrę Dętą” z Konopisk. Następnie przyszedł czas na tort weselny, którym para młoda zgodnie z tradycją częstowała zaproszonych gości. Na naszym weselu nie zabrakło licznych atrakcji, z których mogła korzystać cała lokolna społeczność. Były to dmuchańce, fotodobudka, malowanie twarzy, malowanie na folii i inne. Rozbawieni gości mogli posilić się w kawiarence, która oferowała kiełbasę, gofry, lody, cukrową watę, popcorn, ciasto, lemoniadę i wiele innych pyszności. Podczas uroczystości rodzice mogli również zakupić własnoręcznie wykonane prace swoich dzieci jak również wziąć udział  w licytacji.

Dzień Rodziny w klimacie staropolskiego wesela wszystkim uczestnikom sprawiła wiele przyjemności. Jesteśmy przekonani, że wszyscy spędzili z nami miłe popołudnie.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych Drogich Sponsorów,w tym –Firmie Aleksandria Dariusz Moczarski Sp.K., Ep nieruchomości S.C. Eliza Pabis i Przemysław Kwak, Wibrobet S.C, Salonowi optycznemu „Majda”, „Rafolina” Paulina Ziębacz, Firmie Handlowo- Usługowej ,, Beata” Beata Cuglewska, Państwu Patynowskim, Państwu Kuziorowiczom, Państwu Włodarskim,. Klubowi Sportów Lotniczych ,,Orzeł” p. Krzysztofowi Jeziorskiemu i p. Piotrowi Jeziorskiemu, Stajni Księżycowa Dominika Sobala oraz wszystkim osobom, które włączyły się w pomoc w organizację tegorocznej imprezy.

Galeria zdjęć

Tatiana Nocoń, Monika Fabiszewska, Magdalena Prusaczyk