Z kolędą na wesoło … w Konopiskach, Aleksandrii i … Częstochowie

            Program Z kolędą na wesoło powstał  z myślą o rodzicach naszych wychowanków i został zaprezentowany jako forma świątecznego podarunku 15 grudnia 2015r. w szkole, rozpoczynając ostatnie w tym roku zebranie z rodzicami. Jednak wtorkowy występ „ aleksandryjskiej trupy” nie był jego pierwszą prezentacją, bowiem 13 grudnia 2015r. nasi młodzi artyści wystąpili podczas X Prezentacji Stołów Bożonarodzeniowych w Konopiskach. Niewątpliwym wyróżnieniem dla naszych uczniów, a także formą promocji szkoły stała się możliwość przedstawienia tego programu podczas Alei Gwiazdkowej.

Aleja Gwiazdkowa to rokrocznie organizowane w Częstochowie bożonarodzeniowe targi,  prezentujące szeroką ofertę okolicznościowych produktów i specjałów polskich, węgierskich, ukraińskich i litewskich wystawców. Targom towarzyszą, utrzymane w tematyce świątecznej, występy artystyczne przygotowane między innymi  przez uczniów ze szkół z Częstochowy i regionu. Podczas tej dorocznej imprezy, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Aleksandrii pokazali swoje muzyczne, aktorskie i taneczne umiejętności. Zaprezentowane przez nich multiinstrumentalne widowisko Z kolędą na wesoło stało się częścią pokazanego 19 grudnia 2015r., czyli pierwszego dnia targów, programu Jest taki dzień. Scenariusz przedstawienia powstał na kanwie słów znanych polskich kolęd, które zaśpiewane zostały przez młodych aleksandryjskich wokalistów przy wtórze rozmaitych instrumentów muzycznych. Dopełnieniem, a zarazem urozmaiceniem występów solowych były, odnoszące się do  bożonarodzeniowych treści, scenki teatralne oraz występ taneczny. Przygotowane z dużym rozmachem, z udziałem wielu uczniów i muzyką „na żywo” widowisko zostało bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzoną przed Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza publiczność, a częstochowskie Aleje, mimo bardziej jesiennej niż zimowej aury, wypełniła prawdziwie bożonarodzeniowa atmosfera.

Karina Bekus, Sylwia Herman

GALERIA cz.1
GALERIA cz.2