Lekcja WOS – u  w urzędzie gminy Konopiska

            26.01.2016 r. uczniowie klasy II gimnazjum wraz z p. dyrektorem Pawłem Bekusem odwiedzili placówkę Urzędu Gminy w Konopiskach w celu wzbogacenia wiedzy z zakresu działalności i funkcjonowania poszczególnych Referatów. Osobą, która wprowadziła nas w tajniki pracy urzędników, była Sekretarz Gminy – p. Barbara Ankowska – Lis. Razem odwiedziliśmy najpopularniejsze miejsca, do których mieszkańcy udają się, aby załatwić niezbędne formalności i sprawy urzędowe. Mieliśmy okazję poznać wielu pracowników, przećwiczyć sytuację „wyrabiania dowodu osobistego” i wypełnienia koniecznych do tego wniosków. Nasz wyjazd podsumowało spotkanie z zastępcą wójta –  p. Zofią Kuśmierską, której zadaliśmy wszystkie nurtujące nas pytania. Uwieńczeniem naszej wycieczki było otrzymanie drobnych pamiątkowych upominków.

 

Oliwia Chłąd, Edyta Cierniak