Co jest grane? Przywracamy zapomniane gry planszowe.

Alternatywą dla gier komputerowych mogą stać się gry planszowe. Niezwykle szeroka oferta oraz dostępność gier, daje możliwość wyboru gier bardzo znanych i popularnych takich jak Chińczyk, Monopoly, warcaby, jak i poszukiwań nowych propozycji.

Gry planszowe rozwijają spostrzegawczość, koncentrację, uczą zachowań społecznych. Wzbudzają wielkie emocje, wywołują radość z wygranej, smutek gdy przegrywamy,  przygotowują do stawiania czoła porażkom.

Zapewniają dobrą rozrywkę przede wszystkim dzięki interakcji z drugą osobą. Dzięki planszówkom miło spędzamy czas w szkole, wypełniając wolne chwile w klasie, świetlicy.

Pierwszego kwietnia uczniowie klasy trzeciej zaprosili swoich rodziców i rodzeństwo, aby spędzić razem popołudnie pod hasłem „ Co jest grane”. Dzieci zaprezentowały swoje ulubione gry, wyjaśniły ich reguły , wciągnęły rodziców do wspólnej zabawy.

Zachęcamy do podejmowania wyzwań na papierowej planszy.

Przypominam o zbliżającym się turnieju RUMMIKUB, który odbędzie się już w czerwcu, czas rozpocząć trening.

Anna Ankowska

Galeria