Konkurs recytatorski „Wrażliwość na Słowa”

„Poezja jest drugą twarzą duszy” – O. Elitis

         W dniach  13-14  kwietnia 2016r. w  Ośrodku Kultury  w Częstochowie  odbywały się  XXVIII  Regionalne Spotkania Młodych Recytatorów pod hasłem  „Wrażliwość na słowa” .

Spotkania mają charakter wieloetapowy i  są przeprowadzane na drodze kilkustopniowych eliminacji:  szkolnych, gminnych, powiatowych i regionalnych.

       W tym roku  naszą szkołę  na szczeblu gminnym w poszczególnych kategoriach wiekowych reprezentowali:

kategoria „0-III ” –  Klaudia  Binek  (kl. I A)  i  Wiktoria Herman  (kl. I A),

kategoria „IV-VI SP” – Mikołaj  Wolański (kl.V),

kategoria „I-III gimnazjum” –  Małgorzata  Tołoczko  ( kl. I G. )   i  Wiktoria Nocoń  (kl. I G ).

Promocję do powiatowego  przeglądu recytatorskiego uzyskały dwie uczennice naszego zespołu, tj. Klaudia  Binek  oraz Wiktoria  Nocoń.  Gminne jury doceniło również niezwykłe umiejętności uczennicy Wiktorii Herman i przyznało  jej szczególne wyróżnienie.  Prezentowany w  powiatowym konkursie recytatorskim repertuar obejmował  następujące utwory:  „Zegarek” Jan Brzechwy  i „Okulary” Juliana Tuwima ( Klaudia B.), a także  „Dajmy się zaskoczyć miłości” Agnieszki  Osieckiej  i  „Poczwarka” Doroty Terakowskiej ( Wiktoria N.).  Miło nam poinformować, że wśród pięciu wyróżnionych uczestników etapu powiatowego z I kategorii wiekowej znalazła się  Klaudia Binek .

    Dziękujemy organizatorom, rodzicom i nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów, a wszystkim  uczestnikom gratulujemy wrażliwości i życzymy, aby nie rezygnowali w przyszłości z tak pięknej pasji!

Longina  Jeziorska

GALERIA