Wizyta gimnazjalistów w Bibliotece Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie.

21 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy II gimnazjum pod opieką wychowawcy i P. Eweliny Bukowskiej odwiedzili Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie. Uczestnicy wycieczki wysłuchali informacji o patronie jednej z najstarszych bibliotek w Polsce i jego zasługach dla miasta. Ponadto podczas tej lekcji bibliotecznej młodzież dowiedziała się wiele o historii katalogów jako doskonałego przewodnika po zbiorach bibliotecznych. Uczniowie poznali także zasady zapisu do biblioteki, wyszukiwania potrzebnych informacji w katalogach tradycyjnych oraz w katalogu online Biblioteki Publicznej w Częstochowie i jej filiach. W ramach ćwiczeń gimnazjaliści wyszukiwali pozycje książkowe dostępne w częstochowskiej książnicy. Poznali też zasady korzystania z księgozbioru podręcznego i zachowania w czytelni czasopism. Mieli także okazję zobaczyć kilka starodruków i exlibrisów.

Ewa Chudzik

Galeria