DRUŻYNOWE SZACHOWE MISTRZOSTWA POWIATU

              We wtorek, osiemnastego października, najlepsze drużyny szachowe ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu częstochowskiego przyjechały do Konopisk, by wyłonić reprezentacje na półfinał wojewódzki. W tym roku szkolnym zmieniono formułę rozgrywek, zamiast oddzielnej rywalizacji dziewcząt i chłopców startowały drużyny koedukacyjne /4-osobowe/, z obowiązkowym wystawieniem zawodniczki na czwartej szachownicy. Szkoły rywalizowały systemem „każda z każdą” na dystansie 5 rund. Dodatkowo prowadzono klasyfikację indywidualną na każdej z czterech szachownic. W kategorii szkół podstawowych bezapelacyjnie zwyciężyli / obrońcy tytułu / szachiści z Aleksandrii, zdobywając mistrzostwo drużynowe powiatu poparte zwycięstwami indywidualnymi na wszystkich szachownicach; na I-DAWID BINEK, na II – MIKOŁAJ WOLAŃSKI, na III- ADRIAN WRÓŻ, na IV- LENA SITEK. Miłą niespodziankę sprawili szachiści z Kopalni zajmując w zawodach III miejsce dające przepustkę do dalszej fazy rozgrywek. Drużyna występowała w składzie; OSKAR CHMIELARZ, FILIP PYRKOSZ, MATEUSZ SOSNECKI i MAŁGORZATA GLIŃSKA. Drużyna z Konopisk uplasowała się na IV miejscu. Zespoły gimnazjalne zajęły miejsca poza podium, Aleksandria sklasyfikowana została na V miejscu, Konopiska na VI / CYPRIAN DANECKI wygrał rywalizację na swojej szachownicy/. Dzieci do zawodów przygotowuje od wielu lat instruktor szachowy – Pan Henryk Żydek, na bezpłatnych zajęciach oferowanych przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach.

GALERIA

Inf. własna