KONKURS ,,PRZEDSZKOLAK  BEZPIECZNY  NA  DRODZE”

                Nasze przedszkole przystąpiło do konkursu ,,Przedszkolak bezpieczny na drodze’’ organizowanego przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Działania konkursowe zostały zrealizowane w pierwszej połowie maja 2017 roku, w których wzięły udział trzy grupy przedszkolne. Realizując zadania konkursowe przeprowadzono szereg działań.

        W każdej grupie wiekowej odbyły się planowane zajęcia i zabawy w oparciu o scenariusze programu ,,Przedszkolak bezpieczny na drodze”. W grupach powstały dzięki współpracy i zaangażowaniu rodziców kąciki ,,Bezpiecznego Przedszkolaka’’, w których dzieci gromadziły przedmioty wykorzystywane podczas zabaw . Przygotowano wystawę prac plastycznych pt. ,,Bezpieczni na drodze” oraz sylwety znaków drogowych, słuchano piosenek i wierszy o ruchu drogowym. Na nasze zaproszenie do placówki przybyli  przedstawiciele policji, którzy wygłosili ciekawą prelekcję dla przedszkolaków. Na zakończenie realizacji zadań  przeprowadzono konkurs na boisku szkolnym podsumowujący wiedzę o przepisach ruchu drogowego połączony z jazdą na rowerach, hulajnogach, rolkach i innych pojazdach. Za udział w konkursie przedszkolaki otrzymały książeczki i inne gadżety, które wręczył Pan Paweł Bekus dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Aleksandrii.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                 Urszula Cierniak