W świecie muzyki i doświadczeń

            Dnia 15 maja grupa starsza i zerówka wraz z wychowawcami odbyły wycieczkę do Filharmonii Częstochowskiej oraz do Uniwersytetu Rozwoju. W filharmonii dzieci uczestniczyły w audycji umuzykalniającej pt. „Czelesty niebiańskie granie na dzieci zawołanie”.  Przedszkolaki mogły lepiej poznać takie instrumenty jak: fortepian, czelesta, skrzypce, czy akordeon. Wielką radość sprawiało im rozpoznawanie utworów ze znanych bajek.

      W Uniwersytecie Rozwoju dzieci z zerówki uczestniczyły w eksperymentach fizycznych, a starszaki w chemicznych. Znalazły odpowiedzi na pytania: Czy piana może się spalić? Dlaczego fajerwerki są kolorowe? Jak wytworzyć chmurę? Jak ustawić 10 gwoździ na 1? Wyedukowane i zadowolone dzieciaki z nowymi wrażeniami, które na długo pozostaną w ich pamięci, wróciły do przedszkola.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Tatiana Nocoń