WIZYTA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

                        16 maja 2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komisariatu z Blachowni. Panowie policjanci podczas       wizyty wygłosili prelekcję na temat ,,Bezpieczeństwa w przedszkolu i na ulicy’’. Przypomnieli o bezpiecznym podróżowaniu dzieci zawsze w pasach i fotelikach, omówili oznaczenia sygnalizacji świetlnej oraz znaczeń niektórych znaków drogowych. Dzieci mogły zobaczyć umundurowanie policjanta, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy, przymierzyć czapkę, a nawet kajdanki. Podczas spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,Bezpieczni na drodze’’. W grupie młodszej nagrody otrzymali : Oliwia Kuśmierska , Adam Włodarski i Bartosz Ziembiński; a w grupie starszej Bartosz Kita, Ksawery Kołaczyk oraz Mateusz Rejer. W zerówce odbył się konkurs ,,Wiedzy o ruchu drogowym’’ podczas którego dzieci wykazały się tak dużą wiedzą, praktycznymi umiejętnościami  i aktywnością, że wszyscy zostali nagrodzeni. Na zakończenie nasi wychowankowie  mogli  wczuć się w rolę policjantów i zasiąść w policyjnym radiowozie oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie przedszkolaki wręczyły funkcjonariuszom pamiątkowe dyplomy.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                 Urszula Cierniak