Szóstoklasiści na scenę – autorska inscenizacja ballady „Świtezianka”

         Trzynastego czerwca na lekcji języka polskiego szóstoklasiści zaprezentowali balladę „Świtezianka”  Adama Mickiewicza. Cały projekt był od podstaw opracowany właśnie przez uczniów. Na początku, poprzez głosowanie, wybrani zostali aktorzy i reżyser. Następnie reszta klasy podzieliła się na rekwizytorów, scenarzystów, kostiumografów, dźwiękowców i makijażystów. Każda z grup była odpowiedzialna za realizację określonej części projektu. Zaangażowanie uczniów doprowadziło do powstania scenografii, scenariusza, kostiumów i rekwizytów. Po kilku małych korektach ze strony nauczyciela, przedstawienie było prawie gotowe. W końcu, po kilku próbach, w miarę sprawnie zaprezentowaliśmy efekty naszej pracy. Większość uczestników projektu stanęła na wysokości zadania i podołała wyzwaniu. Zostali oni nagrodzeni dobrymi ocenami z języka polskiego. Ocenie podlegało przede wszystkim zaangażowanie i wkład pracy w całokształt projektu. Mimo strachu i wielu obaw, klasa zaprezentowała się naprawdę dobrze i była bardzo zadowolona z efektu końcowego.

GALERIA ZDJĘĆ

Wiktoria Mańka – uczennica klasy szóstej