Pierwszy Dzień Wiosny u Przedszkolaków

          Dnia 21 marca 2018 roku nasze Przedszkolaki pod przewodnictwem wychowawców celebrowały Pierwszy Dzień kalendarzowej Wiosny. W tym dniu kolorowo ubrani, zgromadziliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej.

         Uroczysty dzień rozpoczęliśmy od rozgrzewki umysłów, wymyślając skojarzenia związane z wiosną. To, czego nie wymieniliśmy uzupełnił nam wiersz, który specjalnie na tę okazję przygotowały prowadzące. Celem dania upustu energii, której dodawały nam pierwsze promienie wiosennego słońca, biegaliśmy po całej sali, bawiąc się w ptaszki szukające swoich gniazd. Doskonałą kontynuacją  ptasiej tematyki, okazała się zabawa logopedyczna, w której dzieci miały za zadanie mocne dmuchanie w piórka, tak, aby nie upadły. Jednak to nie był koniec naszych obchodów. Po wysiłku fizycznym, przyszedł czas na małą rywalizację międzygrupową w zgadywankach i quizach. Następnie, chcąc zachęcić Wiosnę, aby zadomowiła się u nas na dobre, wykonaliśmy inscenizację ruchową do piosenki dedykowanej samej Pani Wiośnie.  Po chwili chwytając wkoło bajecznie kolorową chustę animacyjną, integrowaliśmy się przy różnych zabawach z jej udziałem.

         Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia, było grupowe wykonanie plakatów, przedstawiających wiosnę oczami naszych wychowanków. W tym celu przedszkolaki korzystały z różnych technik plastycznych, a ich ograniczeniem była wyłącznie ich własna wyobraźnia. Mamy nadzieję, że po tak wspaniałym przywitaniu Wiosny, Zima szybko do nas nie powróci.

GALERIA ZDJĘĆ

Aneta Pełka