Wizyta Pani stomatolog z Kliniki Bianco

            26 marca naszą szkołę odwiedziła Pani doktor Izabela Walawender oraz jej asystentka z Kliniki Stomatologii Bianco. Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej o godzinie 10. Dzieci z przedszkola oraz klas I-III obejrzały niezwykle ciekawą  prezentację dotyczącą prawidłowego dbania o zęby oraz zdrowego odżywiania w celu uniknięcia próchnicy. Pani stomatolog opowiedziała dzieciom jak zbudowany jest ząb i co się z nim dzieje gdy zaczyna chorować. Udzielała uczniom cennych wskazówek i chętnie odpowiadała na zadawane pytania. Najciekawszym punktem spotkania była możliwość samodzielnego zalokowania zęba specjalnej maskotce  przy użyciu odpowiedniego  żelu oraz lampy. Następnie dzieci z uśmiechem na ustach udały się do gabinetu na przegląd zębów. Pani doktor dokładnie sprawdziła ząbki dzieciom wykorzystując min. laser diagnostyczny umożliwiający wykrycie próchnicy we wczesnym stadium rozwoju. Każde dziecko otrzymało wynik badania do którego dołączone były upominki. Pani dyrektor Agnieszka Kotarska w ramach podziękowania za poświęcony czas, fachowe porady i uprzejmość, wręczyła Paniom kwiaty oraz dyplom podziękowania za niezwykle cenne spotkanie edukacyjne. Jesteśmy przekonani, że  wizyta Pań z Kliniki  Bianco zachęci wszystkie dzieci do systematycznego dbania o zęby i wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                                                        Monika Fabiszewska