W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Aleksandrii dzieci zdobywają nowe kompetencje z MegaMisją.

„Dzięki technologiom dzieci mogą uczyć się wielu nowych rzeczy, poznawać świat, rozwijać pasje. Często bardzo sprawnie posługują się tabletem i innymi sprzętami, ale techniczne umiejętności nie wystarczą, by bezpiecznie korzystać z Internetu.

        MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. W naszej szkole jest realizowany od września, w ramach zajęć  świetlicy szkolnej. W zajęciach uczestniczą głównie dzieci z klas młodszych. Celem projektu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów.

MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć.

Przy realizacji wyzwań dzieci uczą się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać Internec i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.
W MegaMisji stawiamy na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.

Honorowym ambasadorem programu Grzegorz Kasdepke – autor bestsellerowych książek dla dzieci.”

W tym roku szkolnym zakończyliśmy już naszą przygodę z MegaMisją. 

Dzięki solidnej pracy, ciekawym pomysłom, przy świetnej zabawie, wykonując zadania, zdobyliśmy 2 tablety, audiobooki, materiały plastyczne, książki oraz gry planszowe.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Fundacja Orange

Anna Ankowska