Zuzanna Sarnowska laureatką XIX Powiatowego Konkursu „Matematyka w praktyce – Częstochowa 2018”

          Z wielką radością informujemy, że Zuzanna Sarnowska, uczennica klasy III gimnazjum została laureatką XIX Powiatowego Konkursu „Matematyka w praktyce – Częstochowa 2018” i zajęła II miejsce .

      III etap – finał konkursu pod patronatem Instytutu Matematyki i Informatyki Akademii Jana Długosza w Częstochowie odbył się 24.04.2018r. w  VIII LO Samorządowym w Częstochowie we współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Doskonalenia. Uroczyste podsumowanie konkursu miało miejsce 24.05.2018r. w sali im. prof. Stefana Banacha Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego AJD w Częstochowie. Dyplomy i nagrody wręczali dr Tadeusz Kostrzewski – dyrektor Instytutu Matematyki i Informatyki oraz dr hab. Grażyna Rygał – prof. AJD  i opiekun naukowy konkursu.

        To nie pierwszy, i mamy nadzieję, że nie ostatni sukces Zuzi w dziedzinie matematyki. Do najważniejszych należy zaliczyć tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki w klasie szóstej szkoły podstawowej oraz tytuł laureata XVII Powiatowego Konkursu Gimnazjalnego “Matematyka w praktyce – Częstochowa 2016”.  Ponadto, każdego roku, począwszy od klasy trzeciej szkoły podstawowej, Zuzia brała udział  w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” zdobywając liczne wyróżnienia i uzyskując bardzo dobre wyniki.

            Gratulujemy Zuzi wszystkich sukcesów i życzymy dalszych w kolejnych etapach nauki.

GALERIA ZDJĘĆ

Lidia Bissinger