PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY U PRZEDSZKOLAKÓW

21 marca 2019 r. przedszkolaki ubrały się na zielono, aby wraz z opiekunami przywitać Wiosnę. Na początku, rozmawialiśmy o pierwszych oznakach wiosny. Dzieci żywo uczestniczyły w dyskusji, ochoczo dzieląc się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wiadomości dzieci uzupełnił wysłuchany przez nie wiersz. Po krótkim wprowadzeniu przyszedł czas na wspólne gry, zabawy ruchowe, a także odśpiewanie dla Wiosny specjalnej piosenki celem zachęcenia jej, aby już z nami została na dobre. Na koniec każde z dzieci ozdobiło swoją  tęczę kolorowymi farbami, używając w tym celu techniki stempelkowej. Jednak główną atrakcją, na którą od rana czekały wszystkie Przedszkolaki, było wyjście na dwór z przygotowanymi dzień wcześniej Marzannami oraz spalenie ich. W ten sposób pożegnaliśmy się z Zimą, która mamy zamiar zobaczyć dopiero za rok !

GALERIA ZDJĘĆ

Aneta Pełka