PRZEDSZKOLAKI MAŁYMI OGRODNIKAMI

Tuż przed oficjalnym przywitaniem Wiosny, Przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunami, udały się do przedszkolnego ogródka, by pobawić się w Małych Ogrodników.

 W dniach 19-20 marca uczestniczyły w akcji sadzenia roślin, takich jak, cebulki czy fasola, a także siania aksamitków. Każdy z uczestników zasiał własnego kwiatka. Celem zajęć edukacyjnych w terenie, było nie tylko wcielenie się w małych ogrodników, ale także możliwość poznania genezy powstawania roślin oraz późniejsza możliwość bezpośredniej obserwacji cyklu ich rozwoju.  Warto również wspomnieć, że w trakcie dbania o swoje roślinki, dzieci uczą się również systematyczności i cierpliwości, a także poznają uczucie satysfakcji z owoców własnej pracy i troski.

Mamy nadzieję, że akcja „Przedszkolaki Małymi Ogrodnikami”, na stałe zagości w kalendarzu naszych corocznych wydarzeń przedszkolnych!

GALERIA ZDJĘĆ

Aneta Pełka