WYCIECZKA DO ŻAREK

    W dniu 27.05.2019r. przedszkolaki z grupy młodszej i starszej wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Żarek. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie. W muzeum na parterze przewodnik zaprezentował dzieciom oryginalne wyposażenie młyna. Następnie przedszkolaki obejrzały eksponaty wzbogacone multimedialnymi prezentacjami , pokazujące rzemiosła od wieków obecne w Żarkach mianowicie: bednarstwo, kołodziejstwo , szewstwo, młynarstwo i piekarstwo. Na antresoli dzieci wysłuchały nagranych historii opowiadanych przez mieszkańców tej miejscowości.

   Kolejnym punktem naszej wyprawy były warsztaty w Etnojurze, podczas których nasi wychowankowie składali, kleili i malowali farbami drewniane zabawki. W wyniku wspaniałej i kreatywnej zabawy powstały barwne wózki, które wykonały dziewczynki i auta, które były wytworem pracy chłopców.

   Dopełnieniem naszej wycieczki był obfity poczęstunek. Po chwilach pełnych wrażeń wraz z wykonanymi przez siebie zabawkami wszyscy udali się w powrotną drogę. Wycieczka była bardzo udana i będziemy ją długo wspominać.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                 Urszula Cierniak