Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W przedziwnym mieszkam ogrodzie,

Gdzie żyją kwiaty i dzieci

I gdzie po słońca zachodzie

Uśmiech nam z oczu świeci.

                                                    Leopold Staff

19 czerwca 2019 r. zamknęliśmy uroczyście kolejny rok szkolny. Jest to zwykle okazja do podsumowań i podziękowań skierowanych w stronę tych wszystkich, którzy poprzez swoje wsparcie przyczynili się znacząco do poprawy pracy szkoły.  Dlatego właśnie otwierając uroczystość Dyrektor ZS-P Paweł Bekus wyraził  pełne wdzięczności słowa, dziękując za zaangażowanie i pracę na rzecz placówki.

Tegoroczna uroczystość miała szczególny charakter ze względu na fakt, że mury szkolne opuściły dwie najwyższe klasy: klasa III gimnazjum oraz klasa VIII szkoły podstawowej i to one przygotowały wspólnie artystyczną część imprezy kończącej rok szkolny 2018/2019. Czas spędzony w szkole uczniowie przyrównali  do  ogrodu, w którym czeka się na coś ważnego, w którym doświadcza  codzienności, w którym można coś sadzić i w którym w końcu przychodzi czas na zbiory. To poetyckie, ale i radosne porównanie stanowiło motyw przewodni tej części uroczystości, podczas której absolwenci, po raz ostatni, zaprezentowali się przed szkolną publicznością, pokazali pamiątkowe zdjęcia oraz zilustrowali siebie i swoje klasy w krzywym zwierciadle. Muzyczną oprawę ich występu stanowiły  zagrane i zaśpiewane przez nich piosenki.

Po zakończeniu części artystycznej przyszedł czas na wręczenie świadectw oraz nagród książkowych dla uczniów kończących szkołę oraz promowanych do następnej klasy z wyróżnieniem. W tej części imprezy nie zabrakło również nagród rzeczowych, które powędrowały do rąk tych, którzy osiągali wysokie wyniki w różnych dyscyplinach sportowych oraz dyplomów i podziękowań dla uczniów grających w zespole muzycznym, a także przodujących  w rankingach czytelnictwa i zaangażowanych w pracę biblioteki szkolnej.

Finałem uroczystości było wręczenie nagrody dla najlepszego ucznia. Ufundowany przez Zakłady Mięsne „Aleksandria” komputer otrzymała dwukrotna finalistka  Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, uczennica klasy ósmej, Wiktoria Mańka.

 GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                                   Karina Bekus