SPOTKANIE  Z  POLICJANTEM  W  PRZEDSZKOLU

    30 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z dzielnicowym Panem Adrianem Szewczykiem z Komisariatu Policji w Blachowni.

   Podczas spotkania funkcjonariusz przybliżył przedszkolakom zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby, a także omówił zagadnienia związane z ruchem drogowym. Podczas wizyty przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniały symbole kolorów świateł sygnalizatora, znaczenie charakterystycznych znaków drogowych i oznakowanie przejścia dla pieszych. Policjant przypomniał także numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać.

     Na koniec spotkania przedszkolaki miały okazję obejrzeć policyjny radiowóz na parkingu szkolnym i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na jego tle wspólnie z Panem policjantem.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                        Urszula Cierniak