Sztuka  kamuflażu      

26 stycznia 2021 r. uczniowie klasy III wzięli udział w zajęciach e-laboratoriów zorganizowanych  w ramach programu ,,Nauka dla Ciebie”, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.  Zajęcia miały charakter interaktywny, a z przyczyn związanych z pandemią, zostały przeprowadzone online.  Mimo to , uczniowie którzy brali w nich udział, byli aktywnie zaangażowani w proces uczenia się, samodzielnego eksperymentowania  i przeprowadzania doświadczeń. Ponieważ zajęcia oscylowały wokół tematu ,,Sztuka kamuflażu”, uczniowie poznali zwierzęce sztuczki unikania bystrych oczu drapieżników i poznali prawdziwych mistrzów  w dobieraniu kształtów i kolorów. Cały czas odbywał się dialog pomiędzy uczniami, a prowadzącymi. Edukatorzy przekonali nas, że eksperymentować można wszędzie i wystarczą do tego łatwo dostępne przedmioty domowego użytku. 

Galeria zdjęć

Longina  Jeziorska