Dzień Dinozaura

Wiele jest imprez i nietypowych świąt w przedszkolu. Jednym z takich dni, był obchodzony Dzień Dinozaura. Była to okazja ku temu, aby porozmawiać z przedszkolakami  o prehistorycznych zwierzętach, które miliony lat temu zamieszkiwały naszą planetę.

W oparciu o przygotowaną gazetkę tematyczną dzieci  z wielkim zaciekawieniem oglądały i słuchały informacji na temat tych zwierząt. Dużo emocji naszym podopiecznym dostarczyła prezentacja kolekcji dinozaurów i poznanie niektórych z ich nazw.  Dzieci zapoznały się z zawodem paleontologa i miały okazję zabawić się w odkrywców, szukając w piasku szkieletów dinozaurów. W ramach obchodów Dnia Dinozaura nasi podopieczni uczestniczyli  także w innych aktywnościach takich jak: oglądanie atlasów i książek o dinozaurach , układanie puzzli i domina z dinozaurami, nie zabrakło także zabaw elementami kodowania  i zabaw plastycznych w formie grupowej i indywidualnej. Przedszkolaki zarówno z grupy młodszej jak i starszej podczas obchodów wykazały się ogromnym zaangażowaniem i zaciekawieniem tematyką dinozaurów.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak