Jaką postacią z baśni jestem?  Prezentacja artystyczna uczniów klasy 4

Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy czwartej realizowali treści mające na celu wzbogacenie wiedzy i umiejętności z zakresu znajomości wybranych baśni. W ramach odwiedzin „Baśniowej krainy” poznali baśnie Charlesa Perraulta, braci Grimm, Oskara Kolberga, a także utwór Aleksandra Puszkina „Bajka o rybaku i rybce” oraz humorystyczną wersję „Kopciuszka” Wandy Chotomskiej. Podsumowaniem pracy na zajęciach była prezentacja artystyczna, która sprowadzała się do wykorzystania dostępnych w domu materiałów i przedstawienia wybranej postaci lub sceny z dowolnej baśni w formie zagadki dla pozostałych uczniów. Czwartoklasiści nie zawiedli, wykazali się nie tylko znajomością baśni, ale także kreatywnością. Zachęcamy pozostałych uczniów do zabawy. Zgadnijcie, w jakie baśniowe postacie wcielili się uczniowie klasy czwartej.

GALERIA ZDJĘĆ

Sylwia Herman