Dzień książki w przedszkolu

Dzień książki to kolejne święto, które obchodziliśmy w naszym przedszkolu. Święto to, ma na celu popularyzowanie kontaktu z książką i czytania wśród najmłodszych.

Dzieci z obydwu grup przyniosły do przedszkola swoje ulubione książeczki i zaprezentowały je swoim rówieśnikom.  Przedszkolaki podczas wspólnych działań poznały budowę książki, rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe utrwalające znajomość bajek i postaci w nich występujących, układały puzzle, uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych. Nasi podopieczni nie zapomnieli , również o pracach plastycznych nawiązujących do Dnia książki. Najmłodsze dzieci pastelami pokolorowały ulubione postacie bajkowe, natomiast dzieci z zerówki wykonały samodzielnie kolorowe zakładki do książki. Za swoje starania wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami – Przyjaciela książki.

Podsumowaniem obchodów Dnia książki była wizyta w szkolnej bibliotece i wysłuchanie pogadanki nauczyciela – bibliotekarza na temat: ,,Prośby książki” oraz złożenie przyrzeczenia właściwego obchodzenia się z książką.

Galeria zdjęć 

Urszula Cierniak