Wizyta strażaka w przedszkolu

25 kwietnia tuż przed Świętem Strażaków w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie przedszkolaków z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie Panem Sławomirem Szczap. Celem spotkania było zaznajomienie z zawodem strażaka, z zasadami bezpieczeństwa pożarowego oraz z numerami alarmowymi.

Nasi podopieczni dowiedzieli się, że praca strażaka jest trudna i niebezpieczna, poznali niektóre z zadań wykonywanych w czasie akcji bojowych, dowiedzieli się jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. W dalszej części wizyty nasz gość zaprezentował przedszkolakom umundurowanie i podstawowy sprzęt strażacki. Największą frajdę sprawiła dzieciom maskotka – Miś strażak częstująca całą społeczność przedszkolną cukierkami. To było ciekawe i interesujące spotkanie. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak