Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022

W piątek 24.06.2022 uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Była to też okazja, by pożegnać tegorocznych absolwentów szkoły, którzy zakończyli już naukę w szkole podstawowej, ale wciąż czekają na wyniki egzaminu ósmoklasisty.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to czas podsumowań i podziękowań. Dyrektor ZS-P p. Paweł Bekus podziękował zaangażowanym w rozwój i funkcjonowanie placówki rodzicom oraz osobom wspierającym szkołę, którym na sercu leży jej rozwój.

Uczniowie klasy VIII zaprezentowali się w części artystycznej, w której nie zabrakło piosenek, humorystycznych scenek, ale i utworu zagranego przez uczniów na żywo. Ósmoklasiści pokazali swą wrażliwą duszę, pojawiły się łzy wzruszenia i drżące głosy deklamujące wiersze. Były szczere podziękowania rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju uczniów. Klasy VII również włączyły się do programu, kierując słowa pożegnania do starszych kolegów i obdarowując ich drobnymi prezentami.

Po części artystycznej dyrektor wręczył absolwentom świadectwa ukończenia szkoły, a wyróżnionym także książki, nagrody sportowe za zaangażowanie w reprezentowanie szkoły w turniejach czy zawodach sportowych, a uczennicy z najwyższą średnią w nauce oraz wzorowe zachowanie i zaangażowanie w życie szkoły i klasy, Paulinie Wolskiej, nagrodę w postaci bonu do Empiku.

Nagrodę w postaci komputera dostała uczennica klasy VIIa – Wiktoria Herman, której wysokie noty na świadectwie oraz wzorowe zachowanie i nagrody oraz wyróżnienia w licznych konkursach zostały docenione. Nagrodę ufundowaną przez Zakłady Mięsne Aleksandria wręczyła p. dyrektor Alicja Atłasik.

Zgodnie z cytatem zamieszczonym na dekoracji, w życiu ważne są trzy rzeczy: miłość, nauka i spełnianie marzeń. Tego też życzymy tegorocznym absolwentom. Niechaj rozprostują swe skrzydła i, niesieni marzeniami, wzbiją się wysoko, by sięgnąć tego, o czym marzą.

Powodzenia na nowym etapie nauki! A wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy radosnych wakacji, uśmiechu i wielu wspaniałych i bezpiecznych przygód.

Do zobaczenia we wrześniu!

Galeria zdjęć

Joanna Lewandowska