Powitanie jesieni w przedszkolu

Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu 23 września powitaliśmy nową porę roku- jesień. Obchody powitania Pierwszego Dnia Jesieni rozpoczęliśmy od rozmowy przy gazetce tematycznej dotyczącej zmian w przyrodzie, które zachodzą jesienią. Następnie odbyły się zabawy kołowe ze śpiewem, gdzie w roli głównej występowała Pani Jesień, w barwnym stroju z koszem pełnym darów jesiennych. W dalszej części przedszkolaki poznały wielozmysłowo okazy jesienne , nie zabrakło też zabaw matematycznych, ruchowych oraz zabawy karcianej ,,Ja mam, kto ma ? ”. Na zakończenie każda  z grup wykonała jesienne prace plastyczne, które stały się wspaniałą dekoracją szatni.

Wspólne zabawy uczyniły ten dzień wyjątkowym, pełnym niezapomnianych, jesiennych wrażeń.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak