Święty Mikołaj na Kresach

Podobnie jak w latach poprzednich i w tym roku Towarzystwo Patriotyczne Kresy organizuje akcję „Święty Mikołaj na Kresach”. Każdego roku, dzięki Państwa zaangażowaniu, do naszych młodych Rodaków na Wschodzie trafiają świąteczne paczki przygotowane z darów zebranych w Państwa przedszkolach, szkołach i placówkach.

W tym niełatwym czasie wojny na Ukrainie szczególnego wsparcia wymagają Polacy mieszkający w Obwodzie Lwowskim.  Idea tegorocznej akcji polega na przygotowaniu przez uczniów jednej klasy paczki dla jednego kolegi/koleżanki z Ukrainy. Paczka powinna zawierać: zeszyt, kredki, plastelinę, mazaki, długopis, ołówek, czekoladę, cukierki, baton, ciastka. Bardzo miłym akcentem będzie kartka z życzeniami i pozdrowieniami. Zebrane produkty powinny być spakowane do reklamówki, pudełka lub plecaka.

Przygotowane rzeczy przynosimy do szkoły lub kościoła  Maksymiliana Kolbe w Aleksandrii do 27 października 2022.

Koordynatorami akcji są: s. Anna Marciniak, ks. Jacek Szczecina