Sukcesy naszych uczniów w Gminnym Konkursie Recytatorskim

31 marca br. odbył się XXXIV Gminny Konkurs Recytatorski, podczas którego swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowało 37 uczestników z terenu naszej gminy w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III SP, uczniowie klas IV-VI SP oraz uczniowie klas VII-VIII SP.

Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Dorota Musiał – instruktor ds. teatralnych i literackich w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, Renata Gęsiarz – pedagog, magister polonistyki oraz Piotr Mesyasz  – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Konopiskach oceniała prezentacje uczniów wg następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja utworów, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Naszą szkołę na etapie gminnym reprezentowało 9 utalentowanych recytatorów wytypowanych podczas szkolnych eliminacji:

  • w kategorii klas 1-3: Natasza Czerwińska (klasa 1a), Zofia Ankowska (klasa 3), Zuzanna Dziura (klasa 3),
  • w kategorii klas 4-6: Julia Poleszczuk (klasa 4a), Kamil Krzak (klasa 4a), Patrycja Herman (klasa 6),
  • w kategorii klas 7-8: Klaudia Binek (klasa 8a), Wiktoria Herman (klasa 8a), Oskar Teresiński (klasa 8b).

 

Wszyscy nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się podczas gminnych eliminacji. Miło nam poinformować, że po wysłuchaniu wszystkich recytatorów, komisja przyznała nominacje do etapu powiatowego, który odbędzie się w dniach 18 i 19 kwietnia w ROK w Częstochowie, pięciorgu uczniom naszej szkoły: Zofii Ankowskiej, Kamilowi Krzakowi, Patrycji Herman, Klaudii Binek oraz Wiktorii Herman.

Sylwia Herman