Laboratorium przyszłości

W ramach zajęć rozwijających  odbyło się wiele działań inspirujących uczniów.  Oprócz projektów z wykorzystaniem klocków MODI uczniowie rozwijali umiejętności programowania  z wykorzystaniem aplikacji, tworzeniem projektów Schretch.

Roboty zawitały także do przedszkola, najmłodsze dzieci  z wielkim zainteresowaniem zapoznały się z aplikacją obsługująca roboty, szybko nauczyły się wprawiać je w ruch, zmieniać ich wizerunek, nadawać głos.

Uczniowie klasy trzeciej rozpoczęli działania w szkolnym studiu nagrań. Opiekun pracowni pan Dariusz Herman zaprezentował  możliwości  urządzeń audio i video. Nagrane zostały próbki wokalne, uczniowie modulowali barwę i wysokość dźwięków.

Wzięliśmy udział w konferencji „ Asy internetu” zorganizowanej przez Fundację  Szkoła z klasą.

Biorąc odpowiedzialność za  bezpieczne korzystanie z sieci i czerpanie korzyści z szans i możliwości, jakie ona oferuje przypominamy zasady uniwersalne jakich powinniśmy się wszyscy trzymać. Takich, które sprawdzają się zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

  • udostępniać z głową treści i informacje o sobie
  • nie dać się nabrać internetowym oszustom
  • chronić swoje sekrety używając silnych haseł
  • być życzliwym i reagować na niewłaściwe zachowania internautów
  • rozmawiać o wątpliwościach, gdy trafimy w internecie na coś niepokojącego.

Działania rozszerzone zostały o projekty realizowane off- line.

Uczniowie opracowali grę edukacyjną „Zwiedzamy Kraków”. Przygotowali planszę, wyszukując informacje w różnych źródłach. Opracowali zestaw pytań do gry oraz instrukcję gry.

Gra została zaprezentowana i przetestowana podczas spotkania z rodzicami i rodzeństwem „ Wieczorek gier planszowych”.

Galeria zdjęć

Anna Ankowska