Integracyjny Dzień Dziecka

1 czerwca, zgodnie z tradycją, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Aleksandrii, odbył się Integracyjny Dzień Dziecka. Na imprezę zaprosiliśmy przedszkolaków, uczniów naszej placówki oraz dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami z terenu gminy Konopiska, w tym członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus”. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele władz gminy i pracownicy GOPS w Konopiska.

Pogoda dopisała i wszystkie atrakcje sportowe odbyły się na Orliku. Uczestnicy zmagali się w prostych konkurencjach sportowych. Za udział każdy uczestnik otrzymywał słodką nagrodę.  Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy zwierzątka z baloników oraz dodatkową atrakcję w tym roku, kolorową watę cukrową. Po wyczerpującym współzawodnictwie wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek oraz poczęstunek. W części artystycznej mogliśmy podziwiać występy wokalne oraz taneczne uczniów naszej szkoły. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali też zaproszeni goście, członkowie stowarzyszenia Prometeus porwali do tańca również publiczność. Na zakończenie zaproszeni goście otrzymali medale oraz upominki ufundowane przez Wójta Gminy Konopiska, które wręczała Z-ca Wójta Pai mgr Iwona Lisek i dyrektor szkoły-  Paweł Bekus.

Dzień upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze, w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji. Twarze uczniów i zaproszonych gości były roześmiane. Fantastycznie dopisała pogoda oraz humory wszystkich uczestników.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom i ich opiekunom za przybycie i wspólne dzielenie radości. Szczególne podziękowania składamy Panu Wójtowi Jerzemu Żurkowi za objęcie imprezy wsparciem i patronatem oraz naszym sponsorom- Firmie Aleksandria Dariusz Moczarski Sp. k. i Firmie Handlowo Usługowej “Beata” Beata Cuglewska.

Do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć

Barbara Czaja – Pankowska