Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024

Początek września to czas, w którym zapominamy o beztroskich wakacjach, a wkraczamy w rytm nauki i obowiązków. Rok szkolny 2023/2023 rozpoczęliśmy wyjątkowo 4 września.

Swoją obecnością podczas inauguracji zaszczycili nas zaproszeni goście: radny powiatu częstochowskiego Mieczysław Chudzik, radni gminy: Anna Świtek, Piotr Wojciechowski oraz Marcin Poleszczuk, przewodnicząca Rady Rodziców Maja Sikora, sołtys Aleksandrii I Zenon Skwara, jak również ksiądz proboszcz Jacek Szczecina.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.  Dyrektor szkoły Paweł Bekus bardzo serdecznie przywitał uczniów, w szczególności pierwszoklasistów, grono pedagogiczne, rodziców oraz zaproszonych gości. Minutą ciszy oddano hołd ofiarom II wojny światowej.

Uczniowie w przygotowanym programie artystycznym przypomnieli wydarzenia, które miały miejsce we wrześniu 1939 roku. Z kolei podczas drugiej części wspomnieniami wróciliśmy do szumów morza, górskich wędrówek i innych wakacyjnych przeżyć.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie, gotowi na nowe wyzwania, udali się na klasowe spotkania z wychowawcami.

Podczas uroczystości wykorzystano sprzęt nagłośnieniowy, który szkoła pozyskała w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Laboratorium przyszłości”.

Galeria zdjęć

Tatiana Nocoń

Uroczystość przygotowali: Joanna Lewandowska, Dariusz Herman, Tatiana Nocoń